Do góry
Miło mi, że odwiedziłeś mój blog. Mam na imię Piotr. Jestem początku-jącym działkowiczem - amatorem. W zasadzie to dopiero zaczynam moją przygodę. Mam nadzieję, że odkryłem w sobie no-wą pasję, którą będę mógł się dzielić z Wami. Z pewnością popełnię wiele błędów. Będę wdzięczny za konstruktywną krytykę. Wskazane błędy będę się starał eliminować, tak żeby inni mogli się uczyć na moich a nie na swoich. Zapraszam.
e-mail: admin@dzialka.net.pl
Dynie ozdobne
Moja małżonka jest wielką miłośniczką dyni ozdobnych. Żeby zrobić jej przyjemność przeznaczyłem jeden rządek na 15-stej grządce właśnie na te rośliny. Zbudowałem dla nich specjalnie stelaż, żeby miały się gdzie piąć i nie zagłuszały innych roślin na grządce. W growboxie wyhodowałem sadzonki. Są trochę wybujałe, ale nie powinno być to problemem. W sumie wyrosło 11 sadzonek bodajże z 5 gatunków. Po przeszukaniu pojemniczka, w którym nie wyrosła sadzonka, okazało się, że nasionko zaczęło już kiełkować. Wsadziłem je także, powinno wyrosnąć. Mam nadzieję, że tym razem uprawa będzie udana. W ubiegłym roku posadziłem dynie o miesiąc za późno i w zacienionym miejscu, więc się kompletnie nie udały. Teraz mają dobre warunki, więc oczekuję, że wydadzą ładne plony. Wielkie podziękowania składam dla córeczki, która mi bardzo pomogła w tej pracy.