Do góry
Miło mi, że odwiedziłeś mój blog. Mam na imię Piotr. Jestem początku-jącym działkowiczem - amatorem. W zasadzie to dopiero zaczynam moją przygodę. Mam nadzieję, że odkryłem w sobie no-wą pasję, którą będę mógł się dzielić z Wami. Z pewnością popełnię wiele błędów. Będę wdzięczny za konstruktywną krytykę. Wskazane błędy będę się starał eliminować, tak żeby inni mogli się uczyć na moich a nie na swoich. Zapraszam.
e-mail: admin@dzialka.net.pl
01.05.2022. Lubię koty, ale ...
Koty jakie są, każdy wie, chodzą swoimi ścieżkami. I nie przeszkadza mi to, dopóki nie niszczą mojej pracy. Jakiś czas temu zaczęły mi rozgrzebywać grządki. Pomyślałem sobie, że jak przykryję grządki agrowłókniną, to upiekę dwie pieczenie na jednym ogniu - rośliny będą lepiej rosły, a koty nie będą miały do roślin dostępu. No i kilka dni było ok, aż w niedzielę rano patrzę, a coś ta agrowłóknina na jednej z grządek nie wygląda najlepiej. Szybki przegląd monitoringu i znalazł się sprawca. Tak więc lubię koty, ale tego nie. Jakbyście mięli jakiś sposób, żeby kot się trzymał z dala od tych grządek, to poproszę w komentarzu.
Był sobie trawnik - od 20 lat. A że duża jego część była zacieniona, więc trawa nie była zbyt ładna. Próbowałem używać różnych nawozów i środków chemicznych, siałem różne gatunki traw, aż wreszcie się poddałem i posadziłem drzewka owocowe. Są to specjalne odmiany, tzw. kolumnowe, które nie rozrastają się na boki.
22.03.2022. Pierwszy spacer w tym roku
Skoro wiosna już zapukała, to trzeba się wziąć do pracy w ogrodzie. W sobotę była piękna pogoda, która temu sprzyjała. 😀
Wiosna już puka do drzwi, więc pora zacząć sezon. Rzodkiewki już rosną 😀