Do góry
Miło mi, że odwiedziłeś mój blog. Mam na imię Piotr. Jestem początku-jącym działkowiczem - amatorem. W zasadzie to dopiero zaczynam moją przygodę. Mam nadzieję, że odkryłem w sobie no-wą pasję, którą będę mógł się dzielić z Wami. Z pewnością popełnię wiele błędów. Będę wdzięczny za konstruktywną krytykę. Wskazane błędy będę się starał eliminować, tak żeby inni mogli się uczyć na moich a nie na swoich. Zapraszam.
e-mail: admin@dzialka.net.pl
Winogronowy zakątek - część 1
Przyłącze kanalizacyjne wykonane - ale pozostał do zagospodarowania teren. Wziąłem się oczywiście ostro do pracy. Trochę to wyrównałem, wkopałem krawężniki, które będą oddzielały trawnik od części na której rosną winogrona, agresty, porzeczki i borówki. Z sianiem trawy muszę się jeszcze wstrzymać - przynajmniej ze 2 tygodnie - ponieważ spodziewam się, że ziemia z wykopu trochę osiądzie i trzeba będzie ją uzupełnić. Na koniec przesadziłem porzeczki z donic i część placu zasypałem korą. Co pozostało do zrobienia na tym odcinku: 1. Ułożenie krawężników nad włazami do szamba. Krawężniki będą stanowiły podstawę dla desek. Dzięki temu nie zasypię włazów do szamba (względy bezpieczeństwa) a jednocześnie uzyskam powierzchnię, na której w przyszłości stanie ławka. Wydaje się, że będzie to dobre miejsce do odpoczynku latem w upalnie dni. 2. Zasypanie pozostałego placu korą. 3. Wykonanie podestu drewnianego nad włazami do szamba. 4. Usiąść na chwilę, odpocząć i pocieszyć się widokiem 😊.